Twoje niezwykle zdjecia… ciągle przed Tobą :) . . . Zapraszamy do współpracy! 

Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

FOTOGRAFIA MODY – ZNANI I LUBIANI

W celach poszerzenia szeroko rozumianej wiedzy fotograficznej zapraszamy do zapoznania się z pracami znanych fotografów. Przyjrzyjmy się ludziom, którzy są mistrzami w swoim fachu, których miejsce w historii zdjęć mody jest znaczące i ważne, a ich prace są nie tylko piękne ale również inspirujące do samodzielnych działań fotograficznych

Taki osobami są w kolejności wg. daty urodzenia a nie ważności ;):

Edward Steichen (1879-1973)
Erwin Blumenfeld (1897 ? 1969)
George Hoyningen-Huene (1900 – 1968)
Horst P. Horst (1906-1999) http://www.horstphorst.com
Philippe Halsman (1906-1979)
Norman Parkinson (1913-1990) http://www.normanparkinson.com/
Irving Penn(1917-2009)
Helmut Newton (1920-2004) : http://www.helmutnewton.com/
Richard Avedon (1923-2004) : http://www.richardavedon.com/
Guy Bourdin (1928-1991) : http://www.guybourdin.org/ http://www.guybourdin.net/
Jeanloup Sieff (1933-2000) : http://www.jeanloupsieff.com/
David Royston Bailey (ur. 1938)
Albert Watson (ur.1942): http://www.albertwatson.net/
Oliviero Toscani (ur.1942): http://www.olivierotoscanistudio.com/
Patrick Demarchelier (ur.1943) http://www.demarchelier.net/
Peter Lindbergh (ur.1944) http://www.peterlindbergh.com
Bruce Weber (ur.1946)
Annie Leibovitz (ur.1946)
Paolo Roversi (ur.1947) : http://www.paoloroversi.com/
Jean-Baptiste Mondino (ur.1949) http://www.mondino-update.net/
Mario Testino (ur.1954): http://www.mariotestino.com/
Ellen von Unwerth (ur.1954)
Steven Meisel (ur.1954)
Nick Knight (ur.1958) : http://www.nickknight.com/
Gian Paolo Barbieri (ur.1959) : http://www.gianpaolobarbieri.com/
Steven Klein (ur.1961) : http://www.stevenkleinstudio.com/
David LaChapelle (ur.1963) : http://www.lachapellestudio.com/
Juergen Teller (ur.1964)
Terry Richardson (ur.1965): http://www.terryrichardson.com/
Tim Walker (ur. 1970) : http://www.timwalkerphotography.com/
Mert Alas i Marcus Piggott (ur.1971)

Polscy:
Marcin Tyszka : http://www.marcintyszka.com/
Maciek Kobielski : http://www.maciekkobielski.com
Krajewski & Wieczorek : http://www.krajewska-wieczorek.com/
Adam Wesołowski : http://www.adamweso.com
Jacek Poremba http://www.jacekporemba.com/
Magda Wunsche
Marek Staszewski
Robert Wolański http://www.robertwolanski.com/
Aldona Karczmarczyk http://www.aldonakarczmarczyk.com/

Lista oczywiście nie jest zamknięta 😉 jeżeli znacie kogoś kogo pominęliśmy zapraszamy do kontaktu :)


Home FOTOGRAFIA MODY – ZNANI I LUBIANI
credit