Twoje niezwykle zdjecia… ciągle przed Tobą :) . . . Zapraszamy do współpracy! 

Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

FOTOGRAFIA WNĘTRZ /ARCHITEKTURY

Naszą ofertę profesjonalnej fotografii wnętrz, obiektów oraz architektury kierujemy do firm i osób prywatnych, którym zależy na uzyskaniu zdjęć najwyższej jakości.
Nie od dziś wiadomo, że Klienci najpierw oglądają zdjęcia a dopiero po ich aprobacie czytają ofertę, cennik lub dane kontaktowe.

Profesjonalnie wykonane zdjęcia bezpośrednio przekładają się na osiągnięcie zamierzonego efektu: wynajem pokoi, apartamentów, domów, obiektów, czy też sprzedaż nieruchomości.
W dzisiejszych czasach trzeba wyróżnić się z tłumu a tym samym przykuć uwagę Klienta. Zdjęcia są najważniejszym krokiem, który należy wykonać.

Znajdą zastosowanie zarówno na stronie www, jak i w folderach, przewodnikach turystycznych czy na wizytówkach. Bez porządnych zdjęć oferta wtapia się w szary, nijaki tłum.

Profesjonalne zdjęcia wnętrz, to dla nas niezwykle wyczulone na detal oko fotografa, umiejętność zamykania wnętrza we właściwe kadry, precyzja w operowaniu światłem i doświadczenie.

Fotografia wnętrz, to cierpliwość, dokładność i wrażliwość konieczna do oddania wyjątkowego klimatu jaki stworzyliście Państwo w swoich wnętrzach.

Fotografujemy od małych domów gościnnych, obiektów agroturystycznych po wielkie hotele i apartamentowce, od niewielkich pubów po duże restauracje. Chcesz sprzedać dom, pensjonat, apartamentowiec czy posiadłość? Wydzierżawić swój obiekt? Profesjonalnie wykonane zdjęcia znacznie ułatwią Ci pozyskanie klienta i uzyskanie dobrej ceny.

Bez pośpiechu, z pełną starannością, z uwagą na detale i oddaniem klimatu Państwa obiektu wykonam każde zdjęcie. Dla dobrego ujęcia wejdę na dach i zanurzę się w basenie. Fotografie wykonane przez nas posłużą do galerii internetowych, folderów czy bilbordów znacznie ułatwiając Państwu sprzedaż oferowanych usług.

Dysponujemy odpowiednim sprzętem oraz wiedzą, które pozwalają wykonać zdjęcia dowolnego obiektu o wybranej przez Państwa porze dnia lub nocy.

W efekcie otrzymują Państwo profesjonalne zdjęcia w rozsądnej cenie.

http://www.studiofm.pl/wp-content/uploads/2019/01/11121-2.jpg

Kilka stałych pytań i kilka odpowiedzi na nie:

Czy profesjonalne fotografie zwiększą szanse na sprzedaż mieszkania lub domu?

Oczywiście, że tak to właśnie profesjonalne zdjęcia potrafią bardzo szybko sprzedać Waszą nieruchomość !

Klient zanim przyjedzie obejrzeć lokal, przegląda w serwisach ogłoszeniowych setki zdjęć różnych wnętrz i chętniej wybiera te, które wyglądają atrakcyjnie.

Dobre zdjęcia zachęcają do kontaktu ze sprzedawcą więcej osób, a więc szanse na sprzedaż lub wynajem znacząco rosną.

Mieszkanie lub dom z wysokiej jakości zdjęciami są sprzedawane o wiele szybciej.

 

Jaki jest cennik usług fotograficznych dla fotografii mieszkań lub domów na sprzedaż?

Koszt sesji ustalam indywidualnie w zależności od oczekiwanej liczby zdjęć i pomieszczeń do sfotografowania. Orientacyjny cennik dla mieszkań i domów:
– 400 zł – ok. 10 zdjęć, np. małe mieszkanie (kawalerka lub 2 pokoje)
– 500 zł – ok. 15 zdjęć, np. większe mieszkanie, apartament lub mały dom
– 600 zł – ok. 20 zdjęć, np. dom lub bardzo duże mieszkanie

Jak  ustalić orientacyjną liczbę potrzebnych zdjęć?

Liczba zdjęć zależy głównie od rozkładu wnętrz i aranżacji przestrzeni. Duże, atrakcyjnie zaaranżowane pomieszczenia wymagają większej liczby zdjęć niż mniejsze lub puste pokoje. Orientacyjna liczba ujęć dla różnych wnętrz w mieszkaniu lub domu:
– Salon – 2-4 zdjęcia
– Kuchnia – 2-3 zdjęcia
– Sypialnia – 2-3 zdjęcia
– Pokój – 2-3 zdjęcia
– Łazienka – 1-2 zdjęcia
– Korytarz – 1-2 zdjęcia
– Budynek z zewnątrz – 1-4 zdjęcia
– Inne pomieszczenia – 1-2 zdjęcia (np. garderoba, spiżarnia, komórka, pralnia, piwnica, basen, garaż)

Pamiętajmy jednak, że nie zawsze warto pokazywać wszystkie wnętrza! Szczególnie w przypadku domów wybiera się tylko te pomieszczenia, które wyglądają najatrakcyjniej. Wiele serwisów ogłoszeniowych ogranicza liczbę zdjęć, więc wystarczy ok. 20 najlepszych fotografii.

Jak długo trwa sesja fotograficzna wnętrz?

Przy wykonaniu kilkunastu zdjęć w czterech pomieszczeniach (pokoje, łazienka i kuchnia + korytarz), sesja trwa około jednej godziny, jeżeli wnętrza zostały wcześniej posprzątane i przygotowane. Przy większej liczbie pomieszczeń lub we wnętrzach, które wymagają przygotowania, sesja może potrwać wiele godzin.

Jak należy przygotować wnętrze do zdjęć?

Wnętrze powinno prezentować się możliwie najkorzystniej. Musi być więc solidnie wysprzątane, a wszystkie elementy szklane i połyskujące muszą zostać umyte, aby nie było widocznych zacieków i plam (m.in. okna, szkła, armatura).

Zbędne przedmioty należy schować lub wynieść. Uszkodzone lub niekompletne wyposażenie należy wymienić lub naprawić. Stare wnętrza warto odmalować lub nawet gruntownie wyremontować i wystylizować – takie działanie (home stagging) zwiększa zainteresowanie kupujących i podnosi wartość lokalu.

W przypadku budynków należy uprzątnąć cały teren otaczający nieruchomość, zgrabić liście, skosić trawnik i sprawdzić stan elewacji.

Jak można szybko i niewielkim kosztem uatrakcyjnić wygląd wnętrza?

Wnętrze powinno zachęcać do przebywania w nim. Profesjonalny home staging wykonują dekoratorzy wnętrz, ale każdy może szybko ocieplić wizerunek mieszkania lub domu.

Oto kilka prostych i tanich sposobów:
– wstaw do wnętrza wazony z bukietami ciętych kwiatów
– postaw na pustych parapetach kwiaty doniczkowe
– umieść w koszyku lub połóż luzem owoce (np. pomarańcze, banany, jabłka, gruszki, cytryny, kiwi)
– na puste półki wstaw książki z atrakcyjnymi grzbietami – mogą stać lub leżeć
– na stoliku połóż kilka wydawnictw albumowych
– w salonie i w sypialni dodaj kilka dekoracyjnych poduszek
– nakryj łóżko lub starą sofę estetyczną narzutą
– we wnękach i na szafkach postaw figurki, wazony, świece, pamiątki lub inne elementy dekoracyjne
– w łazience sprawdzą się ładnie poskładane (lub powieszone) ręczniki
– pokój dziecięcy będzie milszy gdy znajdą się w nim pluszowe zabawki
– na pustych ścianach powieś obrazy

Czy zdjęcia nieruchomości poddawane są retuszowi w Photoshopie?

KAŻDE zdjęcie jest korygowane w programach graficznych.

http://www.studiofm.pl/wp-content/uploads/2019/01/11131.jpg

Jak szybko fotografie będą gotowe do odbioru?

Przy niewielkich sesjach (mieszkania, domy, biura, restauracje, sklepy) obrobione zdjęcia gotowe są do pobrania najczęściej w dniu następnym.

Przy większych zleceniach przygotowanie zdjęć może zająć kilka dni.

Jak zostaną przekazane zdjęcia?

Gotowe zdjęcia umieszczamy na serwerze FTP i wysyłamy mailem odnośnik do pobrania pliku ze zdjęciami (spakowany plik .zip).

Można je łatwo pobrać na komputer lub przesłać link współpracownikom oraz znajomym.

Na życzenie możemy też zgrać fotografie na płytę CD i wysłać pocztą tradycyjną.

Czy można umówić się na zdjęcia w sobotę lub niedzielę?

Jeżeli mamy wolny termin to zdjęcia wykonujemy również w soboty, niedziele, dni wolne od pracy i święta ;)

Czy można optycznie powiększyć wnętrze małego mieszkania, pokoju lub biura?

Oczywiście. Do robienia zdjęć używamy obiektywów szerokokątnych, które optycznie powiększają wnętrze.

Osoba oglądająca zdjęcia odnosi wrażenie, że pomieszczenie jest bardziej przestronne niż w rzeczywistości. Wnętrze wydaje się wtedy znacznie atrakcyjniejsze wizualnie, a przy okazji na jednym ujęciu można pokazać większy fragment nieruchomości.

Czy można otrzymać mniejsze zdjęcia do serwisów z ogłoszeniami sprzedaży mieszkań?

Niektóre serwisy ogłoszeniowe nie radzą sobie ze skalowaniem dużych zdjęć w formularzu wypełnianym podczas dodawania oferty sprzedaży mieszkania lub domu.Ogłoszenia sprzedaży mieszkań w serwisach nieruchomości też często zawierają fotografie w niewielkich rozmiarach. Możemy bezpłatnie przeskalować zdjęcia na mniejsze, aby serwisy z ogłoszeniami nieruchomości dołączyły je bez problemu do oferty sprzedaży.

Kiedy lepiej fotografować nieruchomości? W dzień czy nocą?

Zależy od lokalu, przeznaczenia fotografii i klimatu, w jakim mają być utrzymane zdjęcia.

Zdecydowana większość nieruchomości (szczególnie w przypadku biur, mieszkań i domów) powinna być fotografowana w ciągu dnia, aby uzyskać naturalne kolory i ładne, jasne wnętrza. Dodatkowe zdjęcia wykonane wieczorem lub nocą podkreślą funkcję i klimat miejsc, w których więcej osób przebywa po zmroku. Do takich obiektów należą m.in. hotele, kluby, kawiarnie, ale też lokale, które mają ciekawie zaprojektowane oświetlenie słabo widoczne w dzień.

Kiedy lepiej robić zdjęcia budynków z zewnątrz? Gdy świeci słońce czy w dni pochmurne?

Budynki wyglądają zdecydowanie lepiej, gdy są oświetlone przez słońce, którego promienie padają na główną ścianę z wejściem. Ważna jest jednak pora roku i godziny, ponieważ słońce zmienia położenie na horyzoncie i może się okazać, że oświetla frontową ścianę tylko przez kilka tygodni w roku. Czasem budynek stojący obok lub wysokie drzewa rzucają brzydki cień i słońce może zepsuć ujęcie. Dlatego warto wyjść na zewnątrz nieruchomości kilka razy w ciągu dnia, aby sprawdzić, w jakich godzinach budynek prezentuje się najlepiej.

Czy zdjęcia wnętrz wyglądają lepiej kiedy słońce wpada do środka?

Większość wnętrz wygląda ładniej, gdy promienie słonecznie nie wpadają do nich bezpośrednio. Ostre światło tworzy bardzo duże kontrasty oraz może powodować niekorzystne cienie, plamy światła, prześwietlenia, odbicia lub połyski. Nie zawsze da się nad nimi zapanować, a zasłanianie okien w dzień jest zabiegiem stosowanym w ostateczności. Dodatkowo sposób, w jaki słońce oświetla wnętrze przez cały czas się zmienia (nie tylko w ciągu dnia, ale też w ciągu roku). Dlatego warto śledzić położenie słońca i zaplanować sesję w godzinach, w których nie będzie wpadać bezpośrednio do środka.

Czy zdjęcia wykonywane przez biura nieruchomości są dobrej jakości?

Agencje nieruchomości i pośrednicy zwykle robią tylko szybkie zdjęcia poglądowe lub przyjmują je od sprzedawcy, więc są to w większości amatorskie zdjęcia. Takie fotografie na ogół nie wyglądają zbyt zachęcająco – wystarczy przejrzeć serwisy ogłoszeniowe. Zdjęcia są ciemne (nikt nie chce mieszkać w ponurym wnętrzu), krzywe (ludzie nie chcą mieć krzywych ścian w domu), nieostre (widać za mało szczegółów), z przekłamanymi kolorami i nieprzemyślanymi ujęciami. Często mają nieestetyczne cienie od lamp błyskowych i bałagan w mieszkaniu, który zniechęca potencjalnych klientów. Nie warto tracić nabywców nieruchomości z powodu słabej jakości zdjęć!

 

credit