Twoje niezwykle zdjecia… ciągle przed Tobą :) . . . Zapraszamy do współpracy! 

Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

Pytania i odpowiedzi

fotograf slubny radom, fotograf slubny warszawa

Jak pracujemy? Jacy jesteśmy?

Przy reportażach fotograficznych zawsze pracuje dwóch fotografów. Praca w duecie, to możliwość pokazania tych samych sytuacji z różnych punktów widzenia oraz zderzenie różnych sposobów patrzenia na świat. Razem możemy utrwalić przebieg przygotowań u Panny Młodej i u Pana Młodego oraz w różnorodny sposób fotografować uroczystość Kościelną i przyjęcie.
W trakcie pracy nie absorbujemy Was swoją obecnością, nie reżyserujemy przebiegu wydarzeń. Wykorzystujemy naturalne oświetlenie, by nie zakłócać przebiegu ceremonii błyskaniem fleszy. Chcemy byście cieszyli się tym dniem bez dodatkowego stresu związanego z obecnością fotografów. Staramy się być niezauważalni, chwytać emocje. Do każdego fotografowanego podchodzimy osobiście, a nawet standardową uroczystość staramy się pokazać w oryginalny sposób. Nie pstrykamy tysiąca podobnych zdjęć, zależy nam na jakości, a nie na ilości.

Jacy jesteśmy?

W dniu ślubu mamy być Waszymi przyjaciółmi, możemy mówić sobie po imieniu i czuć w swoim towarzystwie swobodnie.

Ślub jest specyficzną okazją i wymaga wyczucia od fotografa. Cała sztuka polega na tym, że potrafimy wtopić się w tłum i być zawsze we właściwym miejscu.

 

Czy wykonujecie zdjęcia detali ślubnych takich jak : buty, sukienka, biżuteria itp.?

Oczywiście, że wykonujemy – o ile warunki i czas na to pozwalają, oraz takie jest oczekiwanie Klienta. Z naszego doświadczenia wiemy, że idealnym do tego, bo jeszcze spokojnym ;), momentem są przygotowania, potem następuje już bieg wydarzeń, które ciężko czasami zatrzymywać. To ma być uwiecznione na zdjęciach to istotna sprawa – zawsze ustalamy to indywidualnie z każdą Parą.

 

Czy wszyscy goście będą mieli zrobione zdjęcie?
Nie limitujemy ilości wykonanych zdjęć, natomiast nie możemy zagwarantować wykonania zdjęć każdemu  –  przede wszystkim nasza praca ma nie rzucać się w oczy i nie przeszkadzać w normalnym rytmie dnia. Jeżeli natomiast Klient oczekuje że każda osoba będzie sfotografowana to są dwa proste i szybkie rozwiązania, aby móc na to pytanie odpowiedzieć ‚TAK’. Pierwsze rozwiązanie to wykonanie zdjęcia zbiorowego, drugie to wykonanie kilku zestawów zdjęć grupowych.

 

Czy na zdjęciach uwiecznione zostaną najważniejsze dla nas osoby?
Zawsze prosimy aby takie osoby wskazać. Inna opcja to dopisanie w umowach do umowy listy takich osób – wtedy będzie nam łatwiej dopilnować wykonania takich zdjęć.

 

Czy jest problemem wykonanie przez Państwa zdjęć z rodziną?
Nie jest – sugerujemy Klientom przeznaczenie ok. kwadransa do pół godziny na zdjęcia pamiątkowe z rodziną i znajomymi – najlepszym czasem na takie zdjęcia jest początek przyjęcia – zwykle po pierwszym tańcu, gdy wszyscy nie są jeszcze zmęczeni.

 

Czy my w ogóle potrzebujemy albumu ze zdjęciami?

Jeśli lubicie oglądać zdjęcia na komputerze to pewnie nie. Ale jeżeli Wasi znajomi, którzy będą Was odwiedzać też lubią? Czy babcia z dziadkiem lubią? Czy za 20 lat nie fajniej będzie obejrzeć przypadkowo znaleziony na półce album, niż przypadkowo znalezioną w szufladzie płytę? Album jest naprawdę wyjątkową pamiątką  – polecamy gorąco.

 

Czy do rezerwacji terminu i podpisania umowy potrzebne jest osobiste spotkanie?
Jeśli przyszła Para Młoda jest spoza Warszawy lub zza granicy formalności związane z podpisaniem umowy i wpłatą zaliczki można przeprowadzić na dwa sposoby. Jeśli w Warszawie są Wasi rodzice, krewni znajomi mogą w Waszym imieniu dopełnić formalności. Drugim rozwiązaniem jest uzgodnienie szczegółów sesji w rozmowie telefonicznej lub poprzez e-mai a przekazanie podpisanej umowy następuje drogą pocztową a zaliczki poprzez przelew na konto. Spotkanie organizacyjne może odbyć się w późniejszym terminie np. przy okazji przyjazdu na święta wakacje lub przed samym ślubem.

 

Jak wygląda pełny reportaż ślubny i jakie elementy zawiera?
Reportaż ślubny rozpoczynamy od przygotowań ślubnych – najczęściej są to zdjęcia Panny Młodej w trakcie przygotowań ślubnych czyli zdjęcia podczas przygotowania fryzury, makijażu oraz ubierania Panny Młodej i Pana Młodego. Uwiecznione fotograficznie jest błogosławieństwo, wspólne domowe zdjęcia z rodzicami i świadkami, najważniejsze momenty ceremonii w kościele lub w USC, Wyjście Pary Młodej z kościoła z atrakcjami, wspólne zdjęcie z gośćmi, życzenia, powitanie chlebem i solą, pierwszy toast, pierwszy taniec, zabawę weselną i konkursy. Fotografujemy wniesienie tortu weselnego, podziękowania dla rodziców oraz oczepiny do ok 1:00 w nocy. Sesja plenerowa jest częścią reportażu ślubnego.

 

Dlaczego to taka droga usługa, X000 PLN za 10 godzin pracy?

Fotograf, żeby dać Wam zdjęcia za które płacicie, musiał kupić sprzęt za przeszło 20000PLN, do tego komputer, program do obróbki, a potem tygodniami musiał siedzieć przed monitorem poddając edycji materiał, który Wam przekaże. To naprawdę jest cięższa praca, niż wielu osobom się wydaje a już na pewno nie zamyka się w 10 godzinach biegania z aparatem w sobotę…

credit